![Фото умовне](/media/gallery/full/1/2/12412535141231231.jpg)
Фото умовне
У 147 селах Львівщини виявили перевищення нітратів у питній воді з приватних колодязів. Про це повідомили у пресслужбі у Львівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Зокрема, за результатами досліджень у Львівському районі мають місце перевищення вмісту нітратів:
-
громадський каптаж - м. Винники, вул. М. Кипріяна;
-
дві громадські криниці - с. Миколаїв, вул. Садова;
-
громадська криниця біля стадіону - с. Верхня Білка;
-
громадська криниця - с. Верхня Білка, вул. Івасюка;
-
громадський каптаж - с. Соснівка, вул. Стефаника, 26.
Також є окремі приватні садиби, кринична вода яких забруднена нітратами і перевищує норму від 2,2 до 7,06 разів:
-
Львівському районі: смт Брюховичі; смт Новий Яричів; села Оброшине, Старе Село, Дмитровичі, Басівка; громадська криниця - с. Миколаїв, вул. Дочемінської.
-
Золочівському районі: смт Красне; с. Бортків.
-
Стрийському районі: села Жирова, Крупське, Устя.
-
Червоноградському районі: села Перемисловичі, Карів, Гоголів.
-
Яворівському районі: м. Судова Вишня; села Малнів, Тишковичі, Гусаків, Шегині, Боляновичі, Черневе, Пнікут, Мазури, Воля Малнівська; громадський колодязь – м. Судова Вишня, вул. Данила Галицького, 2.
«Вода, забруднена нітратами, – надзвичайно небезпечна, насамперед для дитячого організму, з огляду на ризик розвитку водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей, особливо першого року життя, пов’язаний насамперед із недосконалістю ферментних систем організму. При тривалому вживанні забрудненої нітратами води і овочів розвивається хронічна нітратна інтоксикація», – йдеться у повідомленні.
Медики вказують, що використовувати воду з криниць і каптажів та інших джерел водопостачання, у яких вміст нітратів перевищує нормативні показники – 50 мг/л, категорично заборонено. А кип’ятіння забрудненої нітратами води лише збільшує її токсичність.
Нагадаємо, у травні на Львівщині провели моніторинг якості поверхневих вод в межах української частини басейну р. Вісла. Деталі дослідженння – за посиланням.
___________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.